;

Τετάρτη 19 Αυγούστου 2009

Έπαιξαν.. για την Ομόνοια.

RCS Kosice - FC Seerfeld 2-2
Το πρώτο ματς της δεύτερης αγωνιστικής επιφύλασσε μια μικρή έκπληξη για τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν καθώς το αουτσάιντερ η ομάδα FC Seerfeld, από την Ελβετία κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία από την RCS Kosice, Σλοβακίας και να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο Β` προκριματικό όμιλο του UEFA FUTSAL CUP 2009/10 διεξάγετε στην κλειστή αίθουσα ΄΄Τάσος Παπαδόπουλος Ελευθερία΄΄ στη Λευκωσία.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα από την Σλοβακία καθώς προηγήθηκε νωρίς στο ξεκίνημα του παιγνιδιού με τον Brunovsky Anton με θαυμάσιο σε εκτέλεση σουτ στο 3ο λεπτό, και την ανωτερότητα της την επιβράβευσε στο 12Ο λεπτό με το αστέρι της τον Hernandez Antonio διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-0, αλλά από το αμέσως επόμενο λεπτό άμεση ήταν η αντίδραση από την ομάδα FC Seerfeld, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, και μετουσίωσε αυτή την αντεπίθεση στο 18Ο λεπτό με σκόρερ τον έναν από τους δύο πανύψηλους παίκτες της τον Gulan Stif σε 2-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της RCS Kosice μπήκε δυναμικά και έχασε πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ αλλά με μοιραίους παίκτες τους Hernandez Antonio και το αρχηγό τους τον Kozar Peter δεν κατάφεραν να νικήσουν τον καταπληκτικό τερματοφύλακα της FC Seerfeld, Scnyder Rajah, και στο 35Ο λεπτό ήρθε και η ψυχρολουσία της ισοφάρισης από τον έτερο ψηλό της Ελβετικής ομάδας Daniel Kovacevic, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ του αγώνα που δίνει το προβάδισμα των δύο αποτελεσμάτων για την πρωταθλήτρια ομάδα μας, την Ομόνοια.